برای آنکه بهترین قهوه را سفارش دهیم باید انواع و اقسام آن را بشناسیم ، با هم انواع قهوه را مرور می کنیم.

بیسرین: از یک سوم قهوه یک سوم  شکلات و یک سوم خامه تشکیل می شود.

بیدر مایر :یک عدد موکای بزرگ که از آب زرد آلو و خامه زده شده تهیه می شود.

براوند: این قهوه سیاه رنگ بهمراه شیر و به روش اطریشی تهیه می شود.

اسپرسو  : این تصور نادرست وجود دارد که اسپرسو یک دانه است.در واقع کلمه اسپرسو به روش خاص دم کردن قهوه گفته می شود.

اسپرسو نوعی قهوه است که در دستگاه اسپرسو دم می شود،دانه ها قبلا خوب آسیاب می شوند و سپس دوز سریعی از فشار زیاد و آب گرم دریافت می کنند.

این ترکیب فشار و آب ، مقدار کمی قهوه متراکمبه طعم غنی استخراج می کند.یک جرعه اسپرسو حدود 7تا 9 گرم قهوه آسیاب شده می برد که حدود 2اونس (56 گرم) قهوه اسپرسو تولید می کند.

کافه آولیت : شیر قهوه فرانسوی که مقدار شیر بیشتری دارد.

کافه کرم : اسپرسوی فرانسوی که با شیر مخلوط می شود و چیزی شبیه به کاپو چینو می باشد.

کافه میگوس : یک نوع قهوه سرد فرانسوی که با وانیل و خامه تهیه می شود.

کافه نیچر : همان قهوه اصیل و ساده که فقط با آب سرد و شکر تهیه می شود.یکی از معمولترین شیوه های درست کردن این قهوه این است که یک قاشق مرباخوری قهوه را با یک قاشق مربا خوری شکر مخلوط کرده و به اندازه یک فنجان آب یا شیر روی آن ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید و بسیار آرام هم بزنید تا قهوه کف کند.باید مراقب باشید که قهوه نجوشد.

کافه سیری: یک اسپرسوی فرانسوی که با آب خیلی کمتر از حد معمول تهیه می شود.

کاپو چینو : این نوشیدنی مرسوم در ایتالیا یک بخش اسپرسو ،یک بخش شیر جوشیده و یک بخش کف شیر دارد.اگر به درستی دم شود ،هر جرعه ای که می نوشیدباید به مقدار مساوی قهوه ،شیر و یا کف داشته باشد.

ولی در بیشتر کافی شاپ های آمریکا ،آن را در فنجان های 8 اونی(226گرمی) سرو می کنند،درحالیکه کاپو چینوی اصلی در فنجان های 5 اونسی (140 گرمی)سرو می شود.

کاپو چینو به معنا (کلاه کوچک) است و به لایه باریک کف در بالای قهوه اطلاق می شود. در ایتالیا هرگز پس از وعده غذایی یا بعد از 11 صبح کاپو چینو نوشیده نمی شود.

کافه لانه : لانه محبوب و مشهود یک نوشیدنی اسپرسویی غلیظ و کامل است که بر روی آن مقدار زیاد شیر بخار زده شده ریخته شده و روی آن با لایه ای کف و شیر نازک پوشانده شده باشد.

شبیه کاپو چینو ،با این تفاوت که در کاپو چینو نسبت به مقدار کف شیر داغ (بخار زده )و اسپرسوی مساوی است ،ولی در کافه لانه نسبت شیر تقریبا بیش از دو برابر اسپرسو می باشد و کف شیر نیز فقط بالای فنجان را از لبه به بالا می پوشاند.

کافه لانگو : با آب و دو برابر اسپرسو تهیه می شود.

آمریکانو : آمریکا نو یک جرعه اسپرسو و آب اضافی برای بیشتر کردن آن است،این طعم رقیقی ایجاد می کند که بیشتر شبیه قهوه صاف شده آمریکایی است تا یک جرعه اسپرسو.

می توان 6تا 8 اونس آب (170 تا 220 گرم آب ) اضافه کرد و البته مقدار آن به دلخواه متغیر است.این قهوه بدون شیر و به صورت قهوه سیاه سرو می شود.

کافه ماکیاتو : ماکیاتو یعنی لکه دار ، برای تهیه آن باید دو نیم استکان قهوه اسپرسو با رویه ای از یک قاشق غذا خوری کف شیر غلیظ شده در فنجان استاندارد یا نیمفنجان سرو می شود.این قهوه بسیار معطر است و با لکه ها یا رگه هایی از شیر می باشد.

کافه اوله : این یک نوشیدنی فرانسوی است که از قهوه صاف شده قوی و شیر حرارت داده شده (نه شیر جوشیده یا کف دار)درست می شود. نسبت قهوه و شیر یک به یک است.

اگر در استار باکسدنبال این قهوه می گردید باید میتسو بخواهید.میتسو کلمه ای ایتالیایی برای این نوع قهوه است.

قهوه خرما : قهوه سیاه رنگی است که از شربت خرما تهیه می شود و بطور دلخواه می توانید با خامه فرم گرفته تزئین کنید.

قهوه ترک : با آب ،شکر و پودر قهوه راحت آماده می شود.

شوارترز : قهوه خالص بدون شکر یا خامه می باشد.

شوملی : قهوه سوئدی که تازه آسیاب شده است و با دستگاه مخصوص که شبیه به اسپرسو ساز می باشد تهیه می شود.

ریزترتو : اسپرسویی بسیار غلیظ با آب کم می باشد.

ماکیاتو لاته : اسپرسوی غلیظ  با کف شیر فراوان می باشد.

دوپیو : اسپرسو دوبل می باشد.

کاپو تسینر : این قهوه غلیظ و بیشتر از یک فنجان که با کف و شیر و خامه فرم گرفته همراه است.

قهوه امپراطوری : قهوه سیاه و غلیظی که با زرده تخم مرغ زده شده و شکر یا عسل تهیه می شود.

فلت وایت : فلت وایت یک اسپرسوی استرالیایی است که در انگلستان و آمریکا محبوبیت یافته است .فلت وایت چیزی بین کاپوچینو و لانه است که در لیوان 6 اونسی (170 گرمی)سرو می شود.سایز آن تقریبا اندازه کاپو چینو است ،ولی شیر آن مانند لانه کاملا جوشانده می شود.

کافه چینو بانا : کاپو چینویی که به جای کف شیر با پوششی از خامه تزیین می شود.

آین اشپانر : این قهوه اطریشی که به درشکه تک اسبه معروف است و در لیوان موکا سرو می شود و با خامه فرم گرفته و قهوه غلیظ یا موکا تهیه می شود.

ملانره : شیر قهوه ای که با 1/2 شیر داغ و 1/2 قهوه تهیه می شود و با کف شیر تزیین می شود.

فرانزیسکاند : یک ملانژ رقیق تر با خامه فرم گرفته می باشد.

کافه کاسک : در سوئد محبوبترین نوع قهوه می باشد و این قهوه از روش تقطیر با آب مقطر تهیه می شود.

آسید کافی : آسید کافی معمولی را می توان به دو روش تهیه کرد:

قهوه معمولی را بگذارید تا سرد شود یا قهوه داغ قوی را مستقیما روی یخ بریزید در هر دو صورت طعم رقیقی درست می شود که باعث شده روش های جدید دم کرد آسید کافی اخیرا محبوب و مرسوم شوند.

کافه موکا : موکا یک قهوه محبوب و دسری با شکلات است،عموما آن را با ترکیب یک جرعه اسپرسو و پودر کاکائوی مخلوط باشیر درست می کنند.

شیر را می جوشانند و نوشیدنی را باهنر لاته تزیین می کنند.یکی از انواع آن بیچرین است که نوشیدنی مخصوص شهر تورین در ایتالیا است و ترکیبی از قهوه ، خامه شکلاتی با طعم فندق و خامه غلیظ است.

پور اور : این روش دم کردن قهوه عبارت است از ریختن آب داغ روی قهوه کاملا آسیاب نشده و دانه درشت و صاف کردن آن قهوه با آنکه روش های زیاد برای دم کردن قهوه وجود دارد ولی همه آنها از روند یکسان خیساندن دانه های آسیاب شده در آب داغ پیروی می کنند.با آنکه این یک روش سنتی برای دم کردن قهوه است ، ولی طعمی غیر عادی دارد.


همکاران ما

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image