وجود اثرات متعدد قهوه سبز بر کنترل بيماري هاي کبدي ،سنگ کسه صفرا ،ديابت ، فشار خون و..ا به همراه دارد.

آيا قهوه سبز براي لاغري موثر است؟

وجود اثرات متعدد قهوه سبز بر کنترل بيماري هاي کبدي ،سنگ کسه صفرا ،ديابت ، فشار خون و..مصرف مقادير فراوان از آن عوارضي را به همراه دارد.

اخيرا مکمل هايي با نام قهوه سبز وارد بازار شده اند که عنوان چربي سوز در آن ها بسيار خود نمايي مي کند و افرادي که به دنبال لاغري کم دردسر هستند به راحتي در دام اين تبليغات فريبنده مي افتند.

اما اينکه منشا اين قرص ها چيست ؟آيا واقعابر لاغري اثر دارد؟عوارض دارد يا خير؟و.........سوالاتي هستند که ذهن را مشغول مي کند.

در اين مقاله سعي داريم تا اثرات اين گياه بر لاغري مطالبي را عنوان کنيم.

قهــــوه سبز و لاغــري

توليد کنندگان مکمل هاي قهوه سبز ادعا مي کنند اين گياه داراي اثرات کاهش وزن مي باشد.

ذکر اين نکته ضروري است که علت اصلي کاهش وزن قهوه معمولي محتواي بالاي کافئين در آن مي باشد.در حقيقت کافئين باعث سرکوب چربي سازي و نيز تحريک چربي سوزي در بدن مي شود. همچنين سطح انرژي بدن را افزايش مي دهد و اثر گرمازايي دارد.

اما کافئين موجود در قهوه سبز بسيار کمتر از قهوه معمولي است و کمتر از آن است که بتوان علت اثرات لاغري اين گياه را به آن نسبت داد. اين توليد کنندگان عقيده دارند مواد شيميايي ديگر موجود در اين گياه مانند کلروژنيک اسيد علت اثرات لاغر کننده اين گياه است که البته مطالعات متعدد اثر کلروژنيک اسيد را به عنوان آنتي اکسيدان ،ضد سنگ صفرا ،کاهنده قند خون ،کاهنده فشار خون و ........ ثابت کرده اند.

راز لاغري به وسيله مکمل هاي قرص ، قهوه سبز

بسياري از محصولاتي که به عنوان مکمل قهوه سبز خالص به صورت قرص به فروش مي رسد از موارد ديگري تشکيل يافته اند و علاوه بر عصاره قهوه سبز از افزودني هاو پر کننده ها تشکيل يافته اند که هريک از آن ها اثرات جانبي فراواني را به همراه خواهند داشت و نيز مقداري کافئين هم به منظور افزايش اثر بخشي به آن افزوده اند پس اگر دنبال لاغري با يک گياه کم خطر و طبيعي مي باشد نمي توانيد به اين مکمل ها اعتماد کنيد.

قهوه سبز واقعا لاغر مي کند.

قهوه سبز را مي توان به شکل قرص و نيم ساعت پيش از وعده غذايي يا به شکل قهوه آماده مصرف کرد که البته داروهاي حاوي قهوه سبز براي کاهش وزن موثرترند.

همچنين از فوايد مصرف قهوه سبز مي توان به وجود اسيد کلروژنيک در آن به منظور کنترل قند خون به هنگام خوردن کربو هيدرات اشاره کرد.اين متخصصان مي گويند:علاوه بر کاهش وزن ،قهوه سبز همچنين به خاطر خواص آنتي اکسيداني که دارد مي تواند به پيشگيري از بيماريها به ما کمک کند.

با اين همه فراموش نکنيد که هرگز هيچ قرص جادويي براي کاهش وزن وجود ندار که به شما کمک کند بدون اصلاح تغذيه و الگوي زندگي خود به سرعت وزن کم کنيد بلکه براي رسيدن به وزن ايده آل دنبال کردن يک رژيم غذايي مناسب ،تحريک کافي و اصلاح الگوي زندگي در کنار استفاده از مکمل هاي سالم با مشورت پزشک ضروري است.

 

مصرف قهوه سبز :

دانه قهوه سبز تاثير گزارترين صلاح در مبارزه با چاقي و کمک به کاهش وزن مي باشد و لازم است که موارد زير را مد نظر قرار دهيد.

  1. غذا خوردن را فراموش نکنيد حداقل روزي سه وعده غذا بخوريد
  2. ورزش سبک خود را ادامه دهيد و آن را زياد نکنيد.
  3. روزانه دو فنجان از اين قهوه ميل کنيد که به صورت ناشتا و يا در صبحانه مي تواند بيشترين اثر خود را داشته باشد. بيشتر از هفت کيلو گرم هر ماه وزن از دست ندهيد.
  4. به اين نکته توجه نماييد که اگر دچار ناراحتي قلبي هستيد و يا باردار هستيد قبل از مصرف قهوه سبز با پزشک مشورت کنيد.

 

 

 طرز تهيه قهوه سبز:

به ازاي هر فنجان مي توانيد يک قاشق چاي خوري سر پر قهوه سبز را به همراه يک ليوان آب جوش در قهوه جوش ريخته و اجازه دهيد که جوش بيايد و دم بکشد و مدت زمان 20 دقيقه براي تهيه قهوه سبز کافي است.

بعد از آن لازم است که از يک صافي رد کنيد تا کاملا رقيق و يکدست شود و داخل فنجان بريزيد و سرو کنيد.

ضمنا راز يک قهوه خوشمزه در پخت آن روي حرارت ملايم است.


همکاران ما

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image