قهوه فرنسه اسیاب شده بزرگتر از اسپرسو وترک است این قهوه از پیوند درخت کاکائو و قهوه که در بندر سائوپائولو برزیل ...

آموزش طرز تهیه قهوه فرانسه

 

 

قهوه فرانسه به دو صورت طبخ می شود .با دستگاه فیلتر دار و با دستگاه پرس کننده  با آب درست می شود .

قهوه فرنسه اسیاب شده بزرگتر از اسپرسو وترک است این قهوه از پیوند درخت کاکائو و قهوه که در بندر سائوپائولو برزیل انجام می شود تولید شده است . مزه قهوه هم مقداری طعم کاکائو می دهد وبه این دلیل به ان قهوه موکا نیز می گویند چون اسم ان منطقه را سرزمینهای موکا می نامند .

قهوه فرانسه به طور کلی مزه ای شبیه به قهوه کافه تیره دارد  ولی اگر قهوه را برای بهتر کردن عطر و طعمش از ان جدا میکنند . میتوان ان را برای چند ساعتی در بیشتر دستگاهها گرم نگاه داشت     . برای تهیه این قهوه باید دستگاه قهوه ساز با فیلتر تهیه کنید . آب مستقیما بر روی قهوه ای که درون فیلتر یا صافی ای کاغذی در بخش بالایی دستگاه قرار دارد ، ریخته می شود اب در محفظه مخصوص به طرف المنت گرمایشی در کف دستگاه فشار می اورد . اب داغ از یک لوله در بالای دستگاه خارج می شود و سپس در حالی که محتوی قهوه است ، از صافی عبور کرده پایین می ریزد .، در نهایت قهوه در یک لیوان یا قوری جمع آوری می شود .

توضیحات :

1 – میزان مصرف قهوه در قهوه فرانسه 5 گرم است و جای برای شیر و شکر داشته است  . مصرف شکر و شیر تقریبا هر 5 گرم که در فنجان استاندارد و با شیر داغ سرو می شود .

2 – روش کاربردی برای اصالت قهوه فرانسه این است که یک مقدار از ان را روی اب بپاشید قهوه فرانسه اصیل خشک ماند ه و برای مدت طولانی بر روی سطح اب باقی می ماند ، در حالی که قهوه غیر اصل ،ته نشین شده ، حتی جذب آب سرد نیز می شود .

3 – دستگاه اسپرسو قهوه را به مدت 2 دقیقه اماده می کند یک دستگاه قهوه دم کن 15 دقیقه ای ان را اماده می کند .

4 – برای تهیه یک قهوه خوب

  • ·قهوه گیری ............. و مداوم
  • ·ترکیبات خوب قهوه ها
  • ·امکان کنترل عطر و طعم قهوه

همکاران ما

Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image
Owl Image